Dalmacija i Hercegovina zajedno na manifestaciji 'Brudet na Neretvi' u Višićima
27.05.2026 u 11:16
- Gastro
- 0
HKUD "Sveti Ante" Višići organizira gastro manifestaciju "Brudet na Neretvi", koja će se održati 7. juna u Sportskom centru Osnovne škole "Lipanjske zore" u Višićima.
Interes za ovogodišnje izdanje manifestacije nadmašio je očekivanja organizatora, a do sada je prijavljeno više od 30 ekipa iz različitih krajeva regije.
Posebno velik odaziv zabilježen je iz Dalmacije, odakle dolazi čak 14 ekipa iz Metkovića, Opuzena i Ploča, čime manifestacija potvrđuje status prepoznatljivog gastronomskog i kulturnog događaja, navode organizatori.
Manifestacija će okupiti ljubitelje tradicionalne kuhinje, druženja i očuvanja neretvanske baštine kroz pripremu autentičnog brudeta.
Tijekom natjecanja atmosferu će upotpuniti tamburaški sastav, dok će nakon završetka kuhanja uslijediti kulturno-umjetnički program i proglašenje najboljih ekipa.
Manifestacija se održava pod pokroviteljstvom Ministarstva civilnih poslova Bosne i Hercegovine.
Organizator je za sve natjecateljske ekipe osigurao stol, ribu, kruh ispod peke i dva kilograma pure, odnosno palente, kao i poklone sponzora. Ekipe mogu koristiti i vlastitu ribu uz prethodnu prijavu organizatoru, a dopušteno je donijeti i dodatne domaće proizvode poput pršuta, sira i vina.
Podjela ribe i obraćanje organizatora planirani su u 18.30 sati, dok službeni početak kuhanja započinje u 19 sati.
Organizatori ističu kako će ocjenjivanje biti provedeno anonimno kako bi se osigurala potpuna nepristranost žirija.
Za najbolje ekipe osigurane su nagrade koje uključuju drvene bačve vina, bukare, odličja i plakete, dok će svaki član nagrađenih ekipa dobiti i kilogram domaćeg meda.
Iz HKUD-a „Sveti Ante“ Višići poručuju kako je cilj manifestacije očuvanje tradicije, zajedništva i kulturne baštine neretvanskog kraja kroz gastronomiju i druženje.
„Kroz domaću gastronomiju i tradiciju želimo zajedno nastaviti njegovati običaje i vrijednosti koje nas povezuju te ostati ponosni čuvari baštine“, istaknuli su organizatori.
Svi ljubitelji dobre hrane, glazbe i ugodne atmosfere pozvani su na još jedno izdanje manifestacije „Brudet na Neretvi“ 2026.
Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije BHPutovanja.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.