logo

[{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2019\/09\/ajduci2.jpg"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2018\/02\/dsc05137.JPG"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2019\/09\/dsc-0204-min.JPG"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2025\/04\/99-3.jpg"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2019\/09\/img-0745-min.JPG"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2018\/05\/cvrsnica.jpg"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2018\/05\/100-5276.JPG"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2025\/04\/88-6.jpg"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2019\/09\/img-4822-min.JPG"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2019\/09\/img-4828-min.JPG"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2018\/06\/emotions-3459666-960-720.jpg"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2019\/09\/img-8506-min.JPG"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2019\/09\/img-9021-min.JPG"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2018\/02\/nac-p-dur.jpg"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2018\/02\/img-5257.JPG"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2018\/03\/vrhovi.jpg"}]
[{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/articles\/2025\/10\/l-3c1ad71063726e33766cd5e5e1269122.jpg","thumb":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/articles\/2025\/10\/l-3c1ad71063726e33766cd5e5e1269122.jpg","full":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/articles\/2025\/10\/source\/l-3c1ad71063726e33766cd5e5e1269122.jpg","caption":"","dimensions":{"width":1024,"height":768}}]

Završene 106. Šantićeve večeri poezije

22.10.2025 u 11:48

  • Novosti
  • 0

Međunarodna kulturna manifestacija 106. Šantićeve večeri poezije, koja je trajala deset dana, završena je u utorak programom pod nazivom “Šantićeva druga kuća”. 

Posljednje večeri manifestacije u Domu kulture “Nebojša Glogovac” u Nevesinju priređen je poetsko-glazbeni program u znaku njegovog stvaralaštva, navode iz Srpskog prosvjetnog i kulturnog društva "Prosvjeta" - Gradski odbor Mostar. 
 
Manifestaciju je svečano zatvorio glazbeni ansambl "Mostarske kiše", koji je Šantićeve stihove pretočio u suvremene glazbene aranžmane. Pod dirigentskom palicom profesorice Amre Dugalić, na repertoaru ansambla našle su se i zabavne skladbe, pjesme o Mostaru, ljubavi i mladosti.  

Šantićeve stihove kazivao je glumac Goran Slavić, čijim su nadahnutim interpretacijama ljubitelji poezije ponovo oživjeli najljepše stihove o ljubavi, rodnom i rodoljublju.  
 
O Šantićevom značaju u književnosti i kulturi, kao i o snazi njegove poezije, govorila je profesorica srpskog jezika i književnosti Anđelina Nikčević. U umjetničkom dijelu programa nastupio je i komerni duo Osnovne muzičke škole "Sveti Roman Melod" – Anđela Nikolić Pušonja i Želimir Pušonja.  

“Šantićeve večeri poezije“ održane su od 11. do 21. oktobra u Mostaru, u organizaciji SPKD “Prosvjeta” – Gradski odbor Mostar i SPKUD “Gusle” Mostar. Manifestacija je priređena na više lokacija: u Muzeju Saborne crkve u Vladičanskom dvoru, Narodnom pozorištu Mostar, OKC-u Abrašević, Hrvatskom domu herceg Stjepan Kosača, Muzeju Žitomislić te u Domu kulture “Nebojša Glogovac” u Nevesinju.  

Program je obuhvatio pjesničke večeri, promocije knjiga, kazališne predstave i umjetničke programe, uz sudjelovanje književnika, umjetnika i intelektualaca iz cijele regije.  
 
Iz SPKD “Prosvjeta” GO Mostar poručuju da “Šantićeve večeri poezije” predstavljaju jedan od najznačajnijih kulturnih događaja u Bosni i Hercegovini, kojim se čuva uspomena na lik i djelo Alekse Šantića i njegovih suvremenika, afirmira srpska kultura i povijest, ali i njeguje multikulturalnost Mostara.  
 
- Ova manifestacija istovremeno je čuvar našeg kulturnog naslijeđa i identiteta te svjedočanstvo o trajnom doprinosu mostarskih Srba kulturi ovoga grada - naveli su iz “Prosvjete“.  

ŠANTIćEVE VEčERI POEZIJE SPKD “PROSVJETA” GO MOSTAR

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije BHPutovanja.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!

Možda vas zanima i ...

loading ...