U Pionirskoj dolini otvoren obnovljeni mini golf teren
26.09.2019 u 08:46
- Novosti
- 0
Nakon više od dvadeset godina Pionirska dolina ponovo ima mini golf igralište, koje je od sada na raspolaganju svim posjetiocima koji dođu u ovu zelenu oazu.
Mini golf teren izgrađen je na mjestu nekadašnjeg, a sastoji se, za početak od devet staza i prepreka u obliku kućice puža, pedaline, tobogana i drugih.
Prvu partiju golfa odigrala su djeca i roditelji iz Roditeljske kuće i Udruženja "Srce za djecu".
Mini golf turniru pridružili su se i ministar komunalne privrede i infrastrukture KS, Srđan Mandić, načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić i predstavnici KJKP Parka i Pionirske doline na čelu sa v.d. direktorom Edinom Abdurahmanovićem.
- Sa malim ulaganjem, ali velikom voljom radnika uspjeli smo u potpunosti prekopati teren nekadašnjeg igrališta, ukloniti otpad, izgraditi početni broj staza, prepreke, hortikulturno urediti prostor, a sve je dodatno uređeno i mobilijarom prilagođenom ovo ambijenta- drvenim klupama i stolovima - kazao je Abdurahmanović.
Prema riječima Jasne Vatreš iz Roditeljske kuće, svaki slobodan trenutak između terapija i pregleda djeca inače koriste da posjete i uživaju u ljepotama Pionirske doline, jer je ona prostor koji svakodnevno mogu posmatrati iz svoje sobe i koji je svega stotinjak metara udaljen od njihovog doma.
Ministar Mandić izrazio je ponos što su radnici Parka i usljed poteškoća s radnom snagom i materijalnih sredstava uložili napor i stvorili novu vrijednost u Pionirskoj dolini. Kazao je da je upoznat s nekoliko projekata koje Pionirska dolina ima spremne i da će u skladu sa svojim ovlaštenjima iznaći način da Vlada KS finansijski još više podrži razvoj i rad jedinog rekreativno zabavnog centra ovakve vrste u Sarajevu.
Mini golf teren od danas je na raspolaganju i svim posjetiocima koji dođu i požele uživati u čarima ove sportske discipline. Nalazi se u centralnom cijelu, u blizini vrteške, vozila, autorima, tramboline.
Sarajlije starijih generacija znaju već put do mini golf igrališta, jer se nalazi na istom mjestu, kao i onaj uništen prije nešto više od dvije decenije.
Načelnik Nedžad Ajnadžić prilikom današnjeg druženja istakao je da će i Općina uskoro finansirati nekoliko projekata u Pionirskoj dolini, a jedna od njih je zip line-adrenalin park, saopćeno je iz KJKP Park.
Podijelite ovaj sadržaj!
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije BHPutovanja.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.