logo

[{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2019\/09\/ajduci2.jpg"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2018\/02\/dsc05137.JPG"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2019\/09\/dsc-0204-min.JPG"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2025\/04\/99-3.jpg"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2019\/09\/img-0745-min.JPG"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2018\/05\/cvrsnica.jpg"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2018\/05\/100-5276.JPG"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2025\/04\/88-6.jpg"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2019\/09\/img-4822-min.JPG"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2019\/09\/img-4828-min.JPG"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2018\/06\/emotions-3459666-960-720.jpg"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2019\/09\/img-8506-min.JPG"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2019\/09\/img-9021-min.JPG"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2018\/02\/nac-p-dur.jpg"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2018\/02\/img-5257.JPG"},{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/headers\/2018\/03\/vrhovi.jpg"}]
[{"img":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/articles\/2025\/12\/l-ef6202cb15f6831c633a923bf833b4b9.jpg","thumb":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/articles\/2025\/12\/l-ef6202cb15f6831c633a923bf833b4b9.jpg","full":"https:\/\/media.bhputovanja.ba\/articles\/2025\/12\/source\/l-ef6202cb15f6831c633a923bf833b4b9.jpg","caption":"","dimensions":{"width":1024,"height":683}}]

Turistička zajednica ZDK dobila Veliku zlatnu medalju na sajmu turizma u Novom Sadu

03.12.2025 u 13:12

  • Novosti
  • 0

Turistička zajednica Zeničko-dobojskog kantona (TZ ZDK) osvojila je Veliku zlatnu medalju na 56. Međunarodnom sajmu turizma u Novom Sadu. To priznanje dodjeljuje se destinacijama, turističkim objektima i pružaocima usluga koji svojim radom postavljaju visoke standarde kvalitete, a uručena je direktoru TZ ZDK Šabanu Ibrišimoviću.

Međunarodni sajam turizma u Novom Sadu, održan od 27. do 29. novembra, jedan je od najvećih sajmova u jugoistočnoj Evropi, a član je Međunarodnog kongresnog udruženja – ICCA i Srednjoevropskog sajamskog udruženja – CEFA. 

Sajam je okupio više od 250 izlagača iz deset zemalja - Srbije, Severne Makedonije, Crne Gore, Rumunije, Mađarske, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Grčke, Slovenije i Rusije.

Štand Turističke zajednice Zeničko-dobojskog kantona zabilježio je veliku posjećenost, a direktor TZ ZDK Šaban Ibrišimović bio je panelista na regionalnoj konferenciji u okviru sajma o temi „Siva zona u turističkoj industriji“. Panelisti su razgovarali o izazovima sive ekonomije u turizmu, mogućnostima njenog suzbijanja i unaprjeđenju kvalitete turističkih usluga.

Prema ocjeni učesnika, konferencija je u potpunosti opravdala očekivanja, a razmjena iskustava i prijedloga otvorila je put ka kvalitetnijem i uređenijem turističkom tržištu u regionu.

Ovaj uspjeh predstavlja još jedan važan iskorak za turizam Zeničko-dobojskog kantona, potvrđujući da napori u promociji, razvoju i profesionalizaciji turističkog sektora daju izuzetno značajne rezultate, saopćeno je iz Turističke zajednice Zeničko-dobojskog kantona.

TURISTIČKA ZAJEDNICA ZDK PRIZNANJE SAJAM TURIZMA

Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije BHPutovanja.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.

  • Trenutno nema komentara, budi prvi da ostaviš svoj komentar ili mišljenje!

Možda vas zanima i ...

loading ...