Projekt 'Moja priča' Olimpijskog muzeja i BH Telecoma približava kulturno naslijeđe mladima
27.04.2026 u 13:27
- Novosti
- 0
Olimpijski muzej Sarajevo i BH Telecom nastavljaju višegodišnju saradnju kroz realizaciju projekta "Moja priča", čiji je glavni cilj približavanje kulturno-historijskog naslijeđa Sarajeva i Bosne i Hercegovine mladim generacijama.
Učenicima osnovnih i srednjih škola omogućen je besplatan ulaz u Olimpijski muzej, kao i u dodatne muzejske sadržaje u okviru Javne ustanove "Gradski Muzeji" Sarajevo.
Posebna novina ovogodišnjeg projekta je da će obuhvatiti još dva depadansa Javne ustanove "Gradski Muzeji" Sarajevo - Muzejsku postavku "Valter brani Sarajevo" i Spomen-sobu "Sarajevski spomenar".
Na ovaj način, učenici će imati priliku da na savremen i interaktivan način upoznaju bogatu historiju Sarajeva – od olimpijskog duha grada, preko značajnih događaja iz njegove prošlosti, pa sve do ličnih priča i sjećanja koja čine kulturni identitet glavnog grada BiH.
Cilj projekta "Moja priča" je da kod mladih probudi interesovanje za kulturu i historiju i razvije svijest o važnosti očuvanja kulturnog naslijeđa, saopćeno je iz Press službe "Gradski Muzeji" Sarajevo.
Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije BHPutovanja.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.