Olimpijski muzej Sarajevo obilježava 42. godinu od održavanja XIV Zimskih olimpijskih igara
04.02.2026 u 11:10
- Novosti
- 0
Olimpijski muzej Sarajevo obilježava 42. godišnjicu XIV Zimskih olimpijskih igara nizom prigodnih događaja u saradnji sa domaćim i međunarodnim partnerima, koji će trajati od 6. do 12. februara.
U okviru obilježavanja ove važne godišnjice, Olimpijski muzej će omogućiti besplatan ulaz za sve građane Bosne i Hercegovine i posjetioce u petak i subotu, 7. i 8. februara 2026., pružajući priliku svima da se prisjete olimpijskog duha, vrijednosti sporta, solidarnosti i mira koje su Sarajevo i BiH upisali u svjetsku historiju.
Program će uključivati kulturne i edukativne sadržaje posvećene naslijeđu ZOI ’84, kao i saradnju s međunarodnim partnerima, s ciljem jačanja olimpijskih vrijednosti i promocije Sarajeva kao grada sporta, kulture i susreta, najavljeno je iz Muzeja.
Olimpijski muzej pozvao je građane, medije i goste Sarajeva da posjete muzej tokom Dana otvorenih vrata i da zajedno obilježe godišnjicu jednog od najznačajnijih događaja u savremenoj historiji Bosne i Hercegovine.
Podijelite ovaj sadržaj!

Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije BHPutovanja.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.