Dječiji radovi ukrasili Svrzinu kuću
06.05.2019 u 13:06
- Novosti
- 0
U Svrzinoj kući, depadansu Muzeja Sarajeva, u sklopu 5. Festivala dječje umjetnosti danas su izloženi radovi djece „Djeca crtaju Svrzinu kuću“ iz Osnovne škole Podlugovi .
Kako je kazao muzejski pedagog u Svrzinoj kući Mustafa Arslanović, svi radovi su izloženi u orginalnoj eksterijernoj postavci u ovom turističkom kompleksu.
- Danas je podjela nagrada za nabolja tri rada. Treća nagrada je knjiga 'Sarajevo u istoriji', druga je 'Avlija i bašče Svrzine kuće' a prva nagrada je 'Monografija Svrzine kuće. Naravno uz ove nagrade idu i knjige za ovu školu – kazao je Arslanović.
Profesorica likovne umjetnosti u Osnovnoj školi 'Podlugovi' Safija Beširević istakla je da zbog dugogodišnje saradnje sa Muzejom Sarajeva, prije nekoliko mjeseci je dogovrena ova radionica na kojoj je od 100 prijavljenih radova u užu krug ušlo 50 slika detalja Svrzine kuće.
- Angažovala sam svu djecu od petog do devetog razreda da crtaju detalje kulturnog naslijeđa BiH i to raznim tehnikama, olovka, tuš, vodene bojice, tempere – kazala je Beširević.
Naglasila je da svaki od ovih dječijih radova ima svoju likovnost i vrijednost, te da su djeca kroz prezentacije i knjige stekla 'sliku' o Svrzinoj kući.
Beširević je navela da su djeca započela i lijepo završila radove, te je na kraju bilo oko 50 odličnih radova koji su prikazali kulturno nasljeđe Svrzine kuće, njenu likovnost i arhitekturu.
Podijelite ovaj sadržaj!
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije BHPutovanja.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.