Delegacija glavnog grada u Dubrovniku: Sarajevo je postavilo standard i rekorde
27.11.2018 u 09:29
- Novosti
- 0
Grad Sarajevo i Turistička zajednica Kantona Sarajevo prezentirali su u Dubrovniku zvaničnicima, medijima i građanima program „Sarajevo novogodišnji centar regije“.
Konferenciji za novinare prisustvovali su gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skaka i gradonačelnik Dubrovnika Mate Franković, te zvaničnici oba grada, turistički radnici i predstavnici medija.
Gradonačelnik Skaka istaknuo je da postoje višestoljetne i čvrste veze dva grada te da je bilo prirodno da dođe u Dubrovnik i pozove Dubrovčane da se pridruže najboljem novogodišnjem slavlju u regiji.
„Protekle dvije godine mi smo Sarajevo pozicionirali kao jednu od najpoželjnijih novogodišnjih destinacija u Evropi. Ove godine pripremamo još jedan trodnevni spektakl sa Harijem Mata Harijem, Bombaj Štampom i ansamblom Muzikart. Sarajevo će vas, to vam mogu obećati, dočekati kao najdraže goste i pružiti vam nezaboravnu Novu godinu na otvorenom“, rekao je Skaka.
Gradonačelnik Dubrovnika Mato Franković je poručio kako je Sarajevo postavilo visok standard dočeka Nove godine na otvorenom u cijeloj regiji.
„Znamo da u Sarajevo na Novu godinu dođe više od 100.000 ljudi i da su to rekordi u regiji. Mi smo, također, organizirali doček na otvorenom i imali smo 15.000 posjetilaca. Očekujemo da će taj broj biti i veći. Ovo je odlična prilika da naše prijateljstvo učvrstimo i unaprijedimo saradnju na razmjeni iskustava i međusobnoj podršci“, naveo je gradonačelnik Franković.
Građanima Dubrovnika i posjetiocima ovog grada na čuvenom Stradunu podijeljene su posebne pozivnice za program Sarajevo novogodinji centar regije, te im je upućen poziv da dođu u glavni grad BiH i uživaju u spektakularnom programu, saopćeno je iz Odjeljenja za odnose s javnošću Grada Sarajevo.
Podijelite ovaj sadržaj!
Komentara: 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije BHPutovanja.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.
Morate biti prijavljeni kako bi ostavili komentar.